PLUS, 2007 yılından bu yana otomotiv, tekstil, beyaz eşya, temizlik sektörlerinde ve genel amaçlı kullanılan plastik ürünlerin tasarımını, kalıp imalatını yapmaktadır.

Mühendis ve teknisyenlerden oluşan güçlü ekibi ile kaliteli ve kusursuz parça ve kalıp dizaynı yapma kapasitesine sahip olan firmamız; üretim ve hizmet kalite belgesi olan ISO 9001 belgesini alarak, kalite standartlarını, üretiminin her safhasına yaymayı başarmıştır.

Firmamız son teknolojiyle donatılmış makine parkı ve tecrübeli uzman kadrosuyla, yüksek verimlilikle, düşük maliyetli üretim yaparak müşterilerine güçlü rekabet şansı kazandırmaktadır.

Müşterilerimizin talep ettiği ürünün, tasarımından üretimine , nihai alıcıya sunumuna kadarki tüm süreçleri yöneterek anahtar teslimi hizmet vermekteyiz. Toplam kalite düşüncesini tüm birimlerine yaymış, üretim aşamalarının tamamın da kalite kontrol sistemini uygulayabilen PLUS, bu sayede hatasız ve istenilen kalitede ürünler üreterek en üst düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

Tamamı bilgisayar kontrollü olan makine parkurumuz sayesinde müşterilerimizin isteklerine uygun hassas ölçülerde ve yüksek kalitede ürün yapmaktayız. PLUS, yıllık 300 adet kalıp yapma kapasitesine sahiptir. Firmamız, ülkemize ve müşterilerine daha faydalı olmak adına; makine yatırımlarına, AR-GE çalışmalarına ve sürekli gelişme hedefine bağlı kalarak sağlam adımlarla büyümesine aralıksız devam edecektir.

Uzman İnsan Kaynağı

Ürün, Tasarım ve Makine Mühendisi Ekibi

Lisanslı Yazılımlar

CAD, Tersine Mühendislik, Solid Works (Tasarım Paketi)

CAM, Powermill, Worknc, Auton Esprit (Üretim Paketi)

En yeni Teknolojiler

Prototip Üretimi (U Print 3d Yazıcı)

3-4-5 Eksenli CNC Makinaları

Derin Delik Delme Teknolojisi

4 metreye kadar çelik işleme kapasitesi

Etkin ve Verimli Kalite Kontrol

Tarama Teknolojisi

Geomagic ile kalite kontrol

Ürün
Tasarımı

Siz isteyin biz tasarlayalım… Bünyemizde ürün tasarım ekibi ayrı bir birim olarak bulunmakta ve sürekli gelişerek ekibi büyütmekteyiz. Bu konudaki kabiliyetimizi artırmak adına program ve ekipman yatırımlarına kesintisiz devam etmekteyiz.

Kalıp
Tasarımı

Mühendis ve teknisyenlerden oluşan güçlü ekibi ile kaliteli ve kusursuz parça ve kalıp dizaynı yapma kapasitesine sahiptir.

Müşterilerinin ihtiyacı olan ürünler için en verimli çalışacak kalıp dizayn ve tasarımları bilgisayar yazılımlarıyla 3 boyutlu olarak tasarlanmaktadır.

Kalıp
Üretimi

Tamamı bilgisayar kontrollü olan makine parkurumuz sayesinde müşterilerimizin isteklerine uygun hassas ölçülerde ve yüksek kalitede ürün yapmaktayız. Kalıp üretiminde kullanmış olduğumuz bilgisayar kontrollü makinelerimizin tamamı hatasız ve kusursuz kalıp üretimi için son teknoloji ve yeni makinalardır.

ürün tasarımı
kalıp tasarımı
kalıp üretimi

Kalıp Üretim Aşamaları

Tasarım Mühendisleri
Lisanslı Yazılımlar
CAD
NX Mould
NX Surface
Tersine Mühendislik
Solid Works

Tasarım Mühendisleri
U Print 3D Yazıcı

Tasarım Mühendisleri
Lisanslı Yazılımlar
CAD
NX Mould
NX Surface
Solid Works

Üretim Mühendisleri
Lisanslı Yazılımlar
CAM
Powermill
Worknc
Auton Esprit
3-4-5 Eksenli CNC

Üretimlerimiz

Mop Üretim

Üretime Dair...

PLUS, mikrofiber mop üretimi konusunda uzmanlaşmış ve yılda 5 milyon adet üzerinde yuvarlak mikrofiber mop üretebilen bir tesistir. Mikrofiber mopun üretimi ip aşamasından başlayarak ipin katlanması, bükülmesi, örülmesi ve plastik yuvasına çakılması aşamalarına kadar tamamen kendi tesisimizde yapılmaktadır. Tesisimiz sadece 1. Kalite ve 100% Polyester mikrofiber ip kullanmakta olup mop performansına dair su çekme, su bırakma, kuruma, sıkma sonrası görünüm, ip çıkma gibi testler kendi kalite kontrol laboratuarımızda yapılmaktadır.

Entegre üretim sistemimiz sayesinde ilk üründen nihai ürüne kadar bütün süreçleri denetleyebiliyor standard kalitedeki standard üretim performansını yakalayabiliyoruz. PLUS ailesi olarak sizlere bu konuda müşterilerimize olan vaadlerimizi yerine getirmekten mutluluk duyuyoruz.

Ürüne Dair...

 • 100% Polyester A kalite Mikrofiber İp sayesinde kiri tutma ve su ile kolayca bırakma
 • Su çekme ve bırakma performansını dengeleyen yüksek filament sayısı
 • Özel ip büküm teknolojisi sayesinde dağılmayan ip boğumları
 • Merkezi çakma teknolojisi ile aynı merkezden ip çakabilme
 • Özel yuva dizaynı sayesinde yuvalarından çıkmayan ipler
 • Standard kalitede standard üretim
mop süreç


mop süreç

Plastik Enjeksiyon

Alanında uzman ve tecrübeli Makine, Endüstri ve Üretim Mühendisleri kadrosu…

IML robot sistemli ve 90 ton ile 1300 ton arası plastik enjeksiyon kapasitesi

Firmamız yeni model son teknoloji plastik enjeksiyon makine parkıyla yüksek verimlilikle, düşük maliyetli üretim yaparak müşterilerine güçlü rekabet şansı kazandırmaktadır. Yüksek hassasiyet değerleri ile PA, PP, ABS gibi plastik hammaddeleri elyaflı ve elyafsız kullanarak uygun şartlarda üretim yapmaktayız. Üretimlerimizde kullandığımız tüm hammaddeler kalite kontrol belgesi ile tedarik edilmektedir. Üretim aşamalarının tamamında kalite kontrol sistemini uygulayabilen PLUS, bu sayede hatasız ve istenilen kalitede ürünler üreterek en üst düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

PASLANMAZ ÇELİĞİ ŞEKİLLENDİRİYORUZ

Bükme, Kaynatma, Parlatma, Kesme, Montaj

 • Paslanmaz çelik sacını büküyor TIG ve Mikroplazma teknolojisi ile kusursuz bir şekilde kaynatıyoruz.

 • Paslanmaz Çelik boru haline geldikten sonra parlatma tesislerimizde parlatarak parlak ve ışıltılı bir forma kavuşturuyoruz.

 • Boru kesim tesisimizde parlatılmış boruları otomatik kesim makinalarmızda olması gereken boyutlarda kesiyoruz.

 • Kesilmiş boruların uçlarına form vererek daha güvenli bir hale gelmesini sağlıyoruz.

 • Son olarak kendi tesislerimizde ürettiğimiz yüksek kaliteli plastik parçalarla birleştirip montaj tesisimizde montajlarını yaparak düz sap ya da dönen sap olarak son haline getiriyoruz.

Sap Hakkında...

Paslanmaz çelik kalitesi

Minimum güç ile maksimum dönüş hızı

Dönüş esnasında minimum titreme

Uzun süre kullanımı sağlayan ve paslanmaz sağlam iç mekanizma

50.000 defa aşağı yukarı yönlü kullanıma 3kg extra yük ile dayanabilen

Değişik renk alternatifleri

HAKKIMIZDA
BİZ VİZYONERİZ

Plus Plastik ve Metal San. Tic. A.Ş. enjeksiyon kalıp, paslanmaz çelik boru, plastik enjeksiyon ve mikrofiber mop üretimi alanında çalışan ve değişik endüstrilere 2007 yılından beri bu alanlarda hizmet veren yenilikçi bir firmadır. Hizmet verdiği ana endüstrilerin arasında, otomotiv, beyaz eşya ve plastik temizlik ve ev eşyaları yer alır. Kalıp üretiminden nihai ürüne kadar entegre üretim tesisine sahip olması yönü ile hem Türkiye’de hem Dünya’da sayılı oyuncular arasında olmaktan gurur duymaktayız.

Kendimize müşterilerimizin ihtiyaçları için bir “çözüm merkezi” olmak gibi bir misyon yükledik. Bunu sağlamak için gerekli son teknoloji makina ve ekipmanlara, deneyimli işçi kadrosuna, alanında uzman tasarım, makine ve kalite mühendisi ekibe, ulusal ve uluslar arası satış ve pazarlama yönetimi tecrübesine sahip bir yönetim kadrosuna sahibiz.

Makine parkurumuzda 4 metreye kadar CNC işleme tezgahları, 1300 tona kadar baskı kapasiteli enjeksiyon baskı makinaları, yıllık 5 milyon metre kapasiteli Mikroplazma teknolojisi ile üretilen paslanmaz çelik boru makinaları ve yine yıllık 5 milyon adet kapasiteli mikrofiber mop üretim makinaları yer almaktadır.

HABERLER

7/24 Müşteri Destek+90 212 485 1912

Geri Dönüşüme ÖnemDeğerlendirmeye uygun atıkları üretime dahil ediyoruz.

Uzman PersonelSize uygun çözümler üretiyoruz.

Mail Gönderininfo@pluspm.com.tr

Bu site çerezler kullanır. Sitede gezinmeye devam ederek çerezlerimizin kullanımını kabul etmiş olursunuz.

close